O‘zbekistonning shakllanayotgan elektron musiqa sahnasining salmoqli ovozi bo‘lgan Sabina O‘zbekiston va Yevropa bo‘ylab musiqa, zamonaviy san’at va madaniy dasturlar o‘rtasida erkin harakat qiladi. U o‘z amaliyotida gipnotik DJ to‘plamlari, an’anaviy cholg‘ulardan foydalangan holda jonli ijrolar va mazmunli madaniyatlararo hamkorlikni uyg‘unlashtiradi.
“Sublimation Lab” hammuassisi hamda "Sublimation Festival" dasturi va kreativ direktori sifatida Sabina O‘zbekiston mustaqil musiqa sahnasini shakllantirishda harakatlantiruvchi kuch bo‘ldi. 2025-yilda u Venetsiya biyennalesida chiqish qilib, Buxoro biyennalesining ochilish va yopilish musiqiy dasturlariga muhofizlik qilgan.
Zamonaviy san’at markazida Sabina o‘zining bor tajribasini Toshkentdagi muassasaning musiqa dasturini yaratish va kengaytirishga yo‘naltiradi.

Новый музыкальный куратор CCA Ташкент - Сабина Иноятова
Являясь одним из ключевых деятелей развивающейся электронной сцены страны, Сабина свободно перемещается между миром музыки, современного искусства и культурных проектов как в Узбекистане, так и в Европе. Ее творчество объединяет гипнотические диджей-сеты, живые выступления с использованием традиционных инструментов и значимые межкультурные коллаборации.
Как соучредитель Sublimation Lab и программный и креативный директор фестиваля Sublimation, Сабина стала движущей силой в формировании независимой музыкальной сцены Узбекистана. В 2025 году она выступила на Венецианской биеннале и курировала музыкальные программы открытия и закрытия Бухарской биеннале.
В CCA Tashkent Сабина направит весь этот опыт на создание и расширение музыкальной программы учреждения.